Literatūrinės kompozicijos

Literatūrinių kompozicijų ruošimo (meninis skaitymas) būrelis

Šis būrelis gimnazijoje pradėjo veikti nuo 2007 metų. Tikslas – ugdyti kūrybingą, mąstančią ir iškalbingą asmenybę.Būrelį renkasi mokiniai, kurie jaučia meninį žodį, mintį.Tarnystė žodžiui ir minčiai – tai sėkmės formulė.Mano ir būrelio narių tikslas – kuo geriau pasiruošti mokyklos, Vilniaus miesto, o sėkmės atveju ir šalies meninio skaitymo konkursams. Esame paruošę 6 konkursines literatūrines kompozicijas. Jos mieste buvo įvertintos geriausiai, visos kompozicijos buvo pakviestos dalyvauti respublikiniuose konkursuose, o ir juose pelnėme II – III vietas arba buvome apdovanoti pagyrimo raštais.

Ruošiame ir individualius skaitovus konkursams. Pastaraisiais metais (treji metai iš eilės) tapome miesto laureatais, o šalyje II – III vietos diplomų laimėtojais (Mykolas Jankaitis, Povilas Jatkevičius, Matas Saladžius). Jau antri metai iš eilės Respublikinio konkurso laureatai yra kviečiami filmuotis LRT. Jų pasirodymus galima stebėti Kultūros kanale.

Literatūrines kompozicijas ruošiame ir įvairioms šventėms, vykstančioms gimnazijoje. Gimnazijos šimtmečio minėjimui paruošėme kelias progines kompozicijas.

Meninio skaitymo konkursų dalyviai ne būtinai būsimi aktoriai ar režisieriai, o įdomūs žmonės. Tiesa, ne vienas kompozicijų dalyvis pasirinko šią įdomią, sunkią  aktoriaus, režisieriaus specialybę – Ignas Basijokas, Eglė Prakaitaitė, Povilas Jatkevičius ir kiti.

Kompozicijos – tai nėra spektakliai, svarbiausia mokinys, skaitantis žiūrovui. Poeto užrašytas tekstas yra natos – kaip jas atliksi, taip ir bus…

                                  Būrelio vadovė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Razmienė