Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenė paminėjo Trijų Karalių šventę

Sekmadienio, sausio šeštosios, popietę Vytauto Didžiojo gimnazijos bendruomenė, minėdama Trijų Karalių šventę, dalyvavo šv. Mišių aukojimo ceremonijoje Švenčiausios Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Trys Karaliai – išminčiai, tiesos ieškotojai, ir kunigas Algirdas Toliatas sakydamas pamokslą kvietė šv. Mišių dalyvius savyje juos atrasti. Visų pirma, išmokti neužgauti kito savo išsakyta kritika, priimti kitą ir jo kitoniškumą, protą išlaikyti aštrų, bet nenustatyti jam ribos. Taip pat sugebėti priimti chaosą, nežinomybę, kūrybinę erdvę, iš kurios palaipsniui kyla matomi rezultatai, pasiekti tikslai. Niekada nepamiršti, kad visos inovacijos, idėjos reikalauja laiko ir daugybės bandymų, todėl svarbu nepasiduoti, atrasti savyje ir ištvermės, kantrybės, išminties. Šie kunigo žodžiai, išsakyti per pamokslą, išties aktualūs visiems.

Po šv. Mišių VVDG  bendruomenė drauge su kitais mišiose dalyvavusiais tikinčiaisiais susitiko kitoje bažnyčios patalpoje, kur vyko teatralizuota Trijų Karalių šventė. Trimis išminčiais tapo gimnazijos mokytojai: Ignas Dzedulionis, Nikolaj Polujanov ir Marijus Kazlauskas. Kostiumus jiems pasiuvo gimnazijos mokytojos Danutė Railienė ir Živilė Liepynaitienė. Šventę vedė gimnazijos direktorė Danutė Bronė Puchovičienė. Skambėjo mokyklos choro “Fortūna” (vadovė Agneta Sarafinaitė) ir alumnų choro (vadovė Stasė Skurulskienė) atliekami kūriniai. Lietuvių kalbos mokytojos Raimondos Povilavičiūtės parengti 1f klasės mokiniai – Emilija, Augustinas, Urtė, Kipras, Kamilė – skaitė poetų Vytauto Mačernio ir Vinco Mykolaičio – Putino eiles. Šventės pabaigoje Trys Karaliai išdalino dovanas, visi vaišinosi pyragu, kurio viename gabalėlyje buvo paslėpta pupa. Ją radusi mažoji šventės dalyvė Ūla buvo paskelbta princese, o gimnazijos direktorė, karūnuodama ją, palinkėjo tapti tikrai gera princese – mylėti mamą, tėtį ir tėvynę.

Šiuo renginiu gimnazija sutvirtino žmonių, priklausančių bendruomenei, tarpusavio ryšius, susipažino su kitomis Vilniaus miesto bendruomenėmis. Šios šventės minėjimas įgavo naują simboliką – Trijų Išminčių dieną paminėti kartu su mokykla, kuri tą išmintį mums ir suteikia.

4e klasės mokinė