Ekskursija į VU Gyvybės mokslų centrą

Lapkričio 21 dieną  II a klasės medicinos profilio moksleiviai kartu su mokytoja Violeta Kundrotiene apsilankė VU Gyvybės mokslų centre. Šis Gyvybės mokslų tyrimų ir studijų centras sustiprino biochemijos, biotechnologijos, molekulinės biologijos, genetikos, neurobiologijos, molekulinės medicinos ir kitų susijusių krypčių mokslinius tyrimus, studijas, technologinę plėtrą.

Mes apsilankėme trijose laboratorijose. Vienoje iš laboratorijų turėjome  galimybę pamatyti robotą  mikroskopą ir sužinoti, kaip jis veikia. Atidžiai stebėjome  žmogaus kraujo ląstelių chromosomas ir remdamiesi jau turimomis žiniomis bandėme atskirti, ar tai mergaitės, ar berniuko kraujas.

Kitoje laboratorijoje buvome supažindinti su inkstų vėžio  pirminių stadijų diagnostikos metodais.

O mikrobiologijos laboratorijoje mokslininkas mums papasakojo apie savo kruopštų darbą tiriant antibiotikams atsparias bakterijas.

Esame dėkingi mokytojai už suteiktą  galimybę praplėsti biologijos  žinias už gimnazijos ribų.

2a klasės mokinė.