Mikrobiologinės terpės ruošimas

Gruodžio 6 dieną su biologijos ir chemijos mokytoja D. Skladaitiene važiavome į Vilniaus Gedimino Technikos universitetą, į chemijos ir bioinžinerijos laboratoriją atlikti praktikos darbo „Mikrobiologinės terpės ruošimas“. Išmokome  paruošti mikrobiologinę terpę ir „pasėti“ joje bakterijas.

Man, kaip visada, patiko laboratorijų sterilumas ir tai, kad kiekvieną kartą mums yra primenama, kaip jose reikia elgtis. Jau žinome, kad indus reikia plauti, medžiagų nemaišyti ir rankos turi būti švarios.Tokie diegiami įpročiai, manau, labai pravers ateityje, ypač jei reikės dirbti su bakterijomis, nes, nesilaikant šių higienos taisyklių, galima labai lengvai užteršti mėginį bakterijomis. Mūsų klasei buvo parodyti ir jau bakterinėse terpėse pasėtų ir užaugusių bakterijų kolonijos bei bakterinės terpės tipai, paaiškinta,kuo jie skiriasi. Pavyzdžiui:

• Terpė nr. 1 yra sudaryta tik iš skirtingų ir dar neperdirbtų medžiagų, reikalingų augti bakterijoms. Tokioje terpėje bakterijos augs ilgiau, bet jų kolonijos bus didesnės.
  • Terpė nr. 2 yra sudaryta ir aminorūgščių, mielių ekstrakto ir NaCl. Čia terpėje kolonijos auga greičiau, tačiau jos neužauga tokios didelės.

Pirma, mes paruošėme terpę bakterijoms sėti. Į agaro lėkšteles supylėme jau mums paruoštą terpę ir palikome vėsti, kol mokėmės pagaminti savo terpes. Buvome paskirstyti į 4 grupeles. Visi gamino terpę nr.2. Puikiai pavyko. Vėliau dar užsėjome bakterijas atvėsusiose agaro lėkštelėse.

Sunkiausia buvo išmatuoti tinkamą kiekį medžiagų 0.5 l terpės pagaminti. Reikėjo 5g NaCl, 5g amino rūgsčių ir 2.5g mielių ekstrakto. Išmokome naudotis laboratorinėmis svarstyklėmis.

Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau šiame praktikos darbe, sužinojau daug naujo, išmokau teorijos žinias panaudoti praktiškai, ateityje planuoju studijuoti biochemiją.

Ib klasės mokinė.