Straipsnis „Burnos ligų profilaktika“

Spalio 26 dieną, biochemijos modulio metu, į pamoką, pakviesti mokytojos Danguolės Skladaitienės, iš Vilniaus Universiteto atvyko VVDG alumnas Rokas Margeris ir dar dvi odontologijos studentės Gabija ir Radvilė. Jie mums paruošė paskaitą apie burnos ligas ir jų gydymą.

Paskaitoje išgirdome, kas sukelia blogą burnos kvapą, kaip to išvengti, kas buvo pirmieji dantistai, kada pirmąkart paminėtas dantų ėduonis. Sužinojome, kad odontologui pažeidus tam tikrus nervus, gydant dantis, žmogaus veidas gali tapti nejudrus. Labiausiai patiko dantų pastos istorija. Buvo įdomu sužinoti, kokius produktus naudodavo dantų pastos gamybai.

Pabaigoje pasiūlė atsakyti į klausimus ir už teisingą atsakymą padovanodavo dantų šepetėlį.  Prieš atsisveikindami kartu nusifotografavome.

2d kl. mokinė Milda Baravykaitė