TARPTAUTINĖ CHEMIJOS – FIZIKOS – MATEMATIKOS OLIMPIADA „RYGA-VILNIUS-TALINAS-HELSINKIS- VÄSTERÄS -SANKT PETERBURGAS“

2018 metų lapkričio 13-15 dienomis seniausioje Švedijoje, 1623 m. įkurtoje Vasteroso Rudbeckianskos vidurinėje mokykloje įvyko 31-oji tarptautinė matematikos, fizikos ir chemijos olimpiada, kurioje dalyvavo delegacijos iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos, Rygos I valstybinės gimnazijos, Talino Gustavo Adolfo gimnazijos, Vasteroso Rudbeckianskos vidurinės mokyklos, Helsinkio Munkkiniemi mokyklos ir Sankt Peterburgo II gimnazijos.

Tradicija organizuoti mokslo olimpiadą prasidėjo prieš daugiau nei 30 metų, kai 1988 m. Lietuvos, Latvijos ir Estijos seniausios gimnazijos nutarė sutelkti skirtingų šalių mokinius dėl vieno bendro tikslo — dalintis meile fizikai, chemijai ir matematikai, skatinti bendrystę bei bendradarbiavimą tarp skirtingų valstybių. Vėliau prie šių šalių prisijungė ir Suomija, Švedija bei Rusija.

Olimpiada prasidėjo mokyklos aktų salėje iškilminga atidarymo ceremonija, kurios metu koncertavo Rudbeckianskos vidurinės mokyklos choras, vyko mokinių instrumentiniai pasirodymai. Vėliau, pritariant fortepijono muzikai, buvo giedami visų dalyvaujančių šalių himnai. Mums, abiturientams, ši renginio dalis įsiminė labiausiai. Jos metu, stovėdami ir giedodami himnus, mes jautėme tikrą sielų bendrystę ir pasididžiavimą, kad visus šiuos metus mokomės Pirmojoje lietuviškoje gimnazijoje. Ceremonijos pabaigoje buvo įžiebta olimpiados ugnis, simbolizuojanti 6 mokyklų bendrystę ir susijungimą dėl bendros idėjos — mokslo.

Kitą dieną gimnazijoje įvyko svarbiausia olimpiados dalis — buvo sprendžiamos užduotys. Visų šalių moksleiviai, suskirstyti į kategorijas pagal klases, 4 valandas varžėsi dėl geriausios mokyklos titulo. Nors olimpiados metu visi buvome konkurentai, norintys nustelbti kitus savo mokyklos pranašumu, atėjus vakarui, visi draugiškai  mėgavomės jau tradicija tapusiu Bendrystės vakaru. Kiekvienoje šalyje jis vis kitoks ir savotiškas, o Švedijoje šis susitikimas buvo itin jaukus ir šiltas. To vakaro metu, klausydamiesi švelnių fortepijono garsų, bendravome su mokslu susijusiomis temomis ir užmezgėme santykius, kurie mums bus brangūs visą gyvenimą. Tą akimirką nebesijautėme konkurentai, o buvome didelė, vieninga ir karštai mokslu besidominti bendruomenė.

Paskutinioji diena prasidėjo olimpiados uždarymo ceremonija. Jos metu visi nekantriai ir su nerimu laukėme rezultatų. Sužinoję, kad bendras mūsų gimnazijos rezultatas yra 3 vieta, visi džiaugėmės savo, kaip komandos, pasiekimais. Uždarymo ceremonijoje kalbėjo Sankt Peterburgo gimnazijos direktorė, kuri nuoširdžiai pakvietė atvykti į kitų metų olimpiadą Rusijoje. Buvo užgesinta visą olimpiadą degusi ir vienybę tarp 6 gimnazijų simbolizavusi ugnis, olimpiada oficialiai baigėsi, tačiau pažintys ir žinios, įgytos jos metu, išliks visą laiką.

Džiaugiamės mūsų mokinių pasiekimais:
Darija Šachova, III d klasės mokinė, laimėjo 3 vietą chemijos komandoje;
Martynas Lašas, II c klasės mokinys, laimėjo 3 vietą fizikos komandoje.

Gabija Zigmantaitė IV C kl.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *