Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija mini 103- ąjį gimtadienį

2018 m. spalio 8 dieną Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija paminėjo 103- ąsias įkūrimo metines. Į Vilniaus rotušę, jau tapusią tradicine gimnazijos įkūrimo metinių minėjimo vieta, susirinko pirmų ir antrų klasių gimnazistai, o aukštesniųjų klasių moksleiviai liko mokykloje ir klausėsi istorijos mokytojos Jūratės Litvinaitės pranešimo – sveikinimo, skirto gimnazijos gimtadieniui paminėti, bei VGTU atstovės Valerijos Bernotienės pranešimo „Karjeros pamatas – sėkmingas startas“.

Šventę Vilniaus rotušėje „Tautiška giesme“ pradėjo mokyklos choras, kuriam pritarė visi susirinkusieji. Nuskambėjus himnui, renginio vedėjai Goda ir Antanas Simonas, kuriuos, kaip ir visos šventės scenarijų, parengė lietuvių kalbos mokytoja Rima Razmienė, pakvietė mokinių šokių studijos „Pinavija“ šokėjus. Moksleiviai, vadovaujami mokytojos Audronės Stanienės, pašoko tautinį šokį „Šustas“. Žodį suteikus gimnazijos direktorei Danutei  Bronei Puchovičienei, ji šiltai ir jautriai kreipėsi į visus žiūrovus ir dalyvius, sakydama, kad ši gimnazijos įkūrimo sukaktis Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio kontekste yra dar reikšmingesnė. Direktorė pabrėžė valstybės praeities, laisvės svarbą bei palinkėjo mums meilės: „Juk nieko nekainuoja mylėti žmogų. Kai įsimyli – skraidai. Taigi, būkite visi su sparnais.“ Po prasmingų direktorės žodžių buvo pristatytas istorijos mokytojos Dalios Statkienės ruoštų mokinių Urtės ir Livijos projektas apie sudėtingą bei ilgą gimnazijos istoriją. Gimnazijos įkūrimo data yra laikoma 1915 m. spalio 9 diena, kai Mykolui Biržiškai sukvietus bendraminčius, gebančius lietuviškai kalbėti ir mokyti, įvyko pirmasis gimnazijos pedagogų tarybos posėdis.  Prisiminę iškilius gimnazijos įkūrėjus, klausėmės jungtinio Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Rudaminos „Ryto“ gimnazijos choro atliekamos dainos „O kai sauliūtė tekėjo“.  Skambūs choristų balsai pakerėjo visą salę ir sukūrė dar įspūdingesnę šventės dvasią. Šią dvasią palaikė ir teatro studijos N7, vadovaujamos Janinos Matekonytės– Antanėlienės, mokiniai, įtaigiai skaitę poeto Kazio Bradūno eiles. Šventę vainikavo jungtinio choro atlikta širdį šildanti daina „Dieve, laimink Lietuvą“.

Kadangi mūsų mokykla yra pirmoji lietuviška gimnazija Lietuvoje, jos metinių minėjimas – svarbi ir prasminga šventė visai mokyklos bendruomenei. Ir, nors šventė baigėsi, jos sukurta dvasia lieka prisiminimuose ir skatina mus būti vertus šios gimnazijos mokinių vardo.

Austėja Vaidachovičiūtė, 4f klasės gimnazistė