VVDG mokiniai ir alumnai dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“

„Dainomis dainuojama šiandiena, giesmėmis liudijama praeitis. Tačiau ir dainos, ir giesmės sugula ant žemės tarsi austiniai takai, ir tais takais žmonės eina į ateitį. Ir visi ūmai suprantame, kad buvusių kartų nėra – visi esame gyvi vienu metu, gyvi dainose ir giesmėse.“

Tad ir dainavome, giedojome Dainų dieną visi – per 12 tūkstančių dainininkų estradoje, o jų gretose ir mes – Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mišraus choro „Fortūna“ (vadovė Agneta Sarafinaitė) bei „Alumnų“ (vadovė Stasė Skurulskienė) choristai.

Dalyvauti Dainų šventėje, skirtoje Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti – tai garbės reikalas. Labai didžiuojuosi visais choristais ir tikiu, kad ši, jubiliejinė Dainų šventė liks jiems atmintyje, juk ir mūsų gimnazija 2015 m. šventė savo įkūrimo šimtmečio sukaktį.

Choro vadovė Agneta Sarafinaitė

Aš jaučiuosi be galo laiminga, jog dalyvavome dainų šventėje. Dar niekad nesijaučiau tokia pakylėta ir sužavėta mūsų tautos vienybe. Man pats įsimintiniausias kūrinys buvo Tautiška giesmė. Begiedodama ne vieną kartą apsiašarojau, nes užplūdo toks didelis pasididžiavimas visais, tiek dalyviais, tiek organizatoriais, tiek visais kitais žmonėmis, kurie skyrė tas kelias minutes paminėti Lietuvos šimtmetį. Panašu, kad daugiau niekad gyvenime nebeteks patirti tokio neįtikėtino jausmo. Juk kitas šimtmetis bus tik po šimto metų…..

Agnė Statulevičiūtė, abiturientė

Ruoštis visus metus, eiti į atranką, stengtis ir vėliau dainuoti kartu su daugiau nei 12 tūkstančių žmonių estradoje ir jausti neapsakomą jėgą ir meilę Lietuvai – tai nuostabu. Juk viską darome vardan tos, Lietuvos…

Ieva Jarašūnaitė, II a klasės mokinė

Man buvo didžiulė garbė dainuoti tarp tiek nuostabių, muzikalių ir Tėvynę mylinčių žmonių. Dainų šventė yra kažkas nepaprasto, jaučiant visų dainuojančių lietuvių galią praeina šiurpuliukai ir to jausmo su niekuo kitu nepalyginsi. Dainuojant supranti, jog tai mus vienija ir stiprina kaip tautą.

Goda Mandeikaitė, Id klasės mokinė