KŪRYBOS NAKTIS „ATSPINDŽIAI”

Šeštadienio vakarą (gegužės 19 d.) teatro studijos nariai  ir dailės grupės mokiniai (vad. L. Širkaitė) susirinko į mokyklą kūrybos nakčiai.
Kaip visada, pirmiausia sulaukėme svečio R.Grajausko  –  teatro mokytojo, sporto komentatoriaus  ir grupės „JAMA &W” nario. Jo apsilankymas ne atsitiktinis, o sugrįžimas į mokyklą, kurioje Rokas – teatro mokytojas  –  prieš 8 metus atliko teatro pedagogo praktiką, per kurią, kaip jis pats įvardino, pajuto didelį džiaugsmą ir gavo daug patirčių. „Būti čia man didelė šventė”, – sakė Rokas.
Mokiniai apipylė Roką klausimais apie pasirinkimą, laisvę, profesiją, scenos baimę, sportą ir muziką. Po to Rokas čia pat improvizavo vadinamu „laisvu stiliumi” kartu su mūsų dramiukais – muzikantais. Tai buvo nepakartojama. Svečiui išėjus, prasidėjo Kūrybos nakties darbai. Teatro improvizacijų tema „Atspindžiai” negalime pademonstruoti, tačiau dailės darbus jūs galite pamatyti mokyklos fojė.

Teatro studijos vadovė J. Matekonytė-Antanėlienė

ATSILIEPIMAI:

Kūrybos naktis 2018. Tai buvo pirmoji kūrybos naktis ir šioje mokykloje, ir mano gyvenime. Labai keistas jausmas naktį būti mokykloje, kai aplinkui nėra nei mokinių, nei mokytojų tik kūrėjai: dramiukai ir dailininkai. Mes kartu su mūsų vadovėmis dirbome visą naktį, o paryčiais pristatėme savo darbus: etiudus ir piešinius. Tiek viena, tiek kita grupės atidavė visas jėgas ir parodė savo nuostabius darbus. Tiesą pasakius, maniau, kad naktį be miego bus labai sunku ištverti, bet pasirodo, kad tikrai nesunku, kai yra daug veiklos, net nebuvo laiko apie miegą galvoti. Naktį galima pabūti su savimi, apmąstyti buvusius įvykius ir pasinerti į nakties subtilybes. Ryte ėjome pasitikti saulės ant Barbakano kalno. Na, o grįžę namo kritome į lovas ir miegojome iki vakaro. Iki… ir lauksime tavęs kitąmet…

Arnoldas Tarvydas, I kl.

Per kūrybos naktį atradau jaukias  mokyklos vieteles. Nuostabiausia, kad nuvargintas jėgas, pasirodo, galima atgauti ne miegu, o iš kitų meilės!

Ditė Janovičiūtė, II kl.

Buvo tiesiog didelis WOW–  atsipūtimas, poilsis, tai buvo geriausia,  ką galima patirti mokykloje. Per  naktį  mokykloje aš pasijaučiau tikrai kaip antruose namuose, dar labiau susibendravau su visais žmonėmis.  Galvojau, kad numigsiu, bet miegot visai nenorėjau, ir tiesiog didelis WOW.

Raminta Samanavičiūtė, I kl.

Kūrybos naktis—visiems savaip įsimintina. Vieni joje atranda save, kiti – kitus. Aš jau dabar pradėjau laukti jos kitais metais, nes ta naktis savo paslaptingumu, ramybe ir šiluma man buvo be galo ypatinga.

Rūta Bernotaitė,  I kl.

Na,  ką galiu pasakyti… per šią kūrybos naktį turėjau galimybę susibendrauti su keliais naujais žmonėmis, kai kuriuos pažinau iš naujo, taip pat turėjau pakankamai laiko apgalvoti visą savo veiklą, o ypač nuostabu buvo sutikti ryte kylančią saulę. Jau senokai nesu pasitikusi gaivaus pavasarinio ryto su tokia ramybe ir tyla aplink kaip ir per šią naktį, mokykla ir rytas mieste atrodė tokie ramūs, be jokios įtampos.

Milda Baravykaitė,  I kl.

Praeitais metais neatvykau į kūrybos naktį. Drama man nebuvo labai svarbi gyvenimo dalis ir aš nemačiau prasmės mokykloje praleisti savo savaitgalį. Ir štai, praėjus metams, jau nebegaliu įsivaizduoti savo gyvenimo ir jo virsmo be teatro bei jame sutiktų žmonių. Naktis buvo nepakartojama (nors ir kartojasi kasmet, tikiu, kad niekada nebus dviejų tokių pačių). Smagiausia dalis – nakčiai įpusėjus atsiradęs antras kvėpavimas, po jo gali dar aktyviau leisti laiką negu pradžioje, o ir viskas penkis kartus juokingiau. Lakstai tarp bendražygių, verdi jiems ,,trys viename“ kavutę, lauki, kol ir jų akys išsprogs iš makaulės, o paryčiais bėgi  laukan pasitikti giedančių paukštelių ir saulės, besiridenančios horizonte ant medžių viršūnių. Naktį vis labiau jauti, koks jaunas esi (o gal net tampi). Ir, kai šokdamas tamsoj, apsidairai aplink ir bandai suvokt, už ką tau viskas, ar tai lemtis (?), noris įlėkt kažkam į glėbį ir klykti: ,,MYLIU!.“

Vaiva Vilpišauskaitė,  II kl.

Visa kūrybos naktis buvo veidrodyje. Pamačiau, atrodo tą patį, tik kitu kampu. Lyg iš šono. Pamačiau kitus iš kito šono. Pamačiau kūrybą iš kito šono. Taip pat mane nustebino, kaip galima sukrėsti žmogaus vidų be žodžių. Šita naktis buvo tikrai vertinga bei privertė pažiūrėti kitu kampu į viską ir pamąstyti.

Vilda Šveikauskaitė,  I kl.

Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad per vieną naktį galima padaryti tiek daug: susipažinti su tikrai be proto talentingu žmogumi Roku Grajausku, pasiklausyti apie jo gyvenimą, išgirsti, kaip jis repuoja ir prarasti žadą, išmokti, susikaupti, atvaizduoti atspindžius, tapti atspindžiu, sukurti ne vieną pasirodymą, pasimėgauti savo ir kitų kūryba, suprasti, kas iš tikrųjų yra kūryba, sunkus darbas, mąstymas, komandinis darbas, draugiškumas, vieningumas. Nuostabus jausmas žinoti, kad mes susivienijame dėl vieno bendro tikslo – kurti. Sukurti kažką nepakartojamo, įsimintino, paliekančio žymę tavo gyvenime, kažką, ko tu nepamirštum, ar kas tave priverstų bent akimirkai pamąstyti. Dar spėjome atsipalaiduoti, pašokti, paklausyti dailininkų, kurie pristatė savo nuostabius darbus, pamatyti kylančią saulę, stebėti, kaip ji tyliai pakyla danguje, nušviesdama viską, ir kaip yra gera stebėti, kai saulė taip pradeda šviesti, kad net nebegali į ją žiurėti, tada užsimerki ir pajauti tą nedidelę šilumą, kurios nė nemanei jautęs, kuri sušildo tavo skruostus ir tą akimirką tu prisimeni viską, ką padarei pernakt. Prisimeni visus juokus, laimes, pamąstymus ir supranti, kad nesigaili nė vienos sekundės, kad galėtum tai kartoti ir dar, ir dar, ir dar. Kartais tiek mažai reikia, kad būtum laimingas.

Ūla Narmontaitė,   I kl.

Labai labai patiko, nes buvo daug įdomios veiklos, kiekvieno sukurti pasirodymai labai nustebino ir sukėlė gerų emocijų!

Ieva Tamošiūnaitė,  I kl.

Mokinių darbai