Išvyka į Anykščius

Gegužės 16 dieną I – III-ių  klasių mokiniai turėjo galimybę aplankyti literatūrinius Anykščius. Numatytas maršrutas: Anykščiai – Puntukas – Lajų takas – A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus – J. Biliūno sodyba-muziejus.

Ne viena legenda apie šį miestą ir jo apylinkes sudėta, bet ir be legendų ir pasakojimų Anykščiai – ypatinga vieta su daug nuostabių objektų. Vienas jų – medžių viršūnėmis vinguriuojantis Medžių lajų takas – vienintelis toks ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje. Medžių lajų takas nuo žemės pamažu kyla iki 21 metro aukščio ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio grožėjomės apdainuotuoju Anykščių šileliu ir  Šventosios upės vingiais. Visai šalia – Puntukas – antras pagal dydį ir labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje. Aplankėme A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų bei J. Biliūno sodybą-muziejų. Džiugu, kad kelionė buvo smagi ir mokiniams pasirodė labai naudinga.

Kelionės organizatorė –  lietuvių  kalbos mokytoja Laima Šatienė