Lietuvos Respublikos Generalinio konsulo Los Andžele – gimnazijos alumno Dariaus Gaidžio vizitas

Buvęs gimnazijos mokinys– Lietuvos Respublikos Generalinis konsulas Los Andžele Darius Gaidys iš JAV parveža gimnazijos pirmojo direktoriaus Mykolo Biržiškos, jo žmonos, pedagogės visuomeninkės, Bronislavos, brolių profesorių, plk. ltn. bibliografo Vaclovo ir matematikos pedagogo Viktoro,  palaikus  namo į Lietuvą.

2018 m. gegužės 10 d., Vilnius, Lietuva.

Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje oficialiu vizitu lankėsi Lietuvos diplomatas, dirbantis Jungtinėse Amerikos Valstijose Lietuvos Respublikos Generaliniu konsulu  Los Andželo mieste, Darius Gaidys, kuris yra baigęs šią gimnaziją 1986 m. Buvęs mokinys prisiminė dienas, kada jis mokėsi tuometinėje Antano Vienuolio vidurinėje mokykloje. Jo klasės auklėtoja buvo Genovaitė Baltušytė–Daveinienė. Prisiminė jį mokiusius mokytojus. Fiziką ir astronomiją dėstė ką tik 90–metų jubiliejų atšventęs mokytojas emeritas Vitoldas Šmigelskas. Matematikos 5-6 klasėje mokė mokytoja emeritė metodininkė Vilma Baltinytė, braižybą–matematiką – dabartinė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, matematikos mokytoja metodininkė Rima Veronika Murmaitė, rusų kalbą antrajam klasės pogrupiui dėstė mokytoja ekspertė Anna Jankelevič.

Buvęs mokinys D. Gaidys aplankė gimnazijos erdves, jis pasidžiaugė, kad gimnazija yra tarsi gyvas organizmas, visur žaliuojanti augmenija, viskas pritaikyta bendruomenės poreikiams, yra įamžintas dr. Jono Basanavičius, Povilo Gaidelionio ir visų Biržiškų atminimas. Buvo nepamiršta ir 57 metus gyvuojanti tarptautinė Pabaltijo spartakiada „Draugystės taurė“. Darius Gaidys jaunajai kartai palinkėjo: „Svarbu turėti savo svajonę ir jos siekti visą laiką, dar būnant mokyklos suole“. Pasak Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos direktorės Danutės Bronės Puchovičienės, prasminga, kad I-osios Lietuvių gimnazijos įkūrėją, pirmąjį direktorių, Lietuvos Respublikos 1918-ųjų metų vasario 16-osios Nepriklausomybės signatarą, akademiką Mykolą Biržišką, okupantų priverstą su žmona (šios gimnazijos rusų kalbos pedagoge Bronislava) ir visa šeima, kartu ir Mykolo broliais profesoriais, gimnazijos bibliotekos vedėju plk. ltn. bibliografu Vaclovu ir matematikos pedagogu Viktoru, pasitraukti į JAV, ir ten palaidotus, dabar namo į Lietuvą parveža M. Biržiškos įkurtos mokyklos alumnas Darius Gaidys. Gerbiamas svečias nustebo ir pasidžiaugė, kad jam yra didelė garbė palikti įrašą gimnazijos svečių knygoje: „Didžiuojuosi, kad savo įdomiausius metus praleidau šioje mokykloje. Tegyvuoja Vienuolynas ir jo dvasia!“