Apie Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo teatrų jubiliejinį – 10-ąjį festivalį „Vaidenis 2018”

Teatras – kaip viena seniausių žmogaus  kūrybinės – emocinės jausmų ir minčių saviraiškos priemonių –  leidžia   jaunam žmogui suvokti save  pasaulyje ir bendruomenėje.  Įsikūnijimas į personažą teatro mene leidžia priimti, išsakyti ir išgirsti žymiai daugiau negu paprastas pokalbis. Metaforizuotos ar simbolizuotos tiesos lengviau pasiekia  pasąmonę negu tiesmuki žodžiai: tu bijai, vengi, tu piktas, tai nepriimtina ir t.t. O juk tiesą apie pasaulį ir save atrasti labai naudinga.

Vaiko ir paauglio vaizduotė yra labai imli ir jie  napalyginamai sparčiau ir brandžiau vystosi, turėdami galimybę išnaudoti ne tik savo žinių,  bet ir lakios vaizduotės turtus. Teatras ir yra vaizduotės treniruotė,  žaidimas veiksmu ir išgyvenimais.

Ir štai balandžio 23-26 dienomis  mūsų  gimnazijos salėje   įvyko  jau 10-asis jubiliejinis Vilniaus miesto vaikų ir jaunimo teatrų festivalis „Vaidenis 2018”.

Gimnazijos scenoje pasirodė  ir mažiausieji teatro entuziastai, kurie žiūrovus paskandino pasakų labirintuose,  ir progimnazistai, ir  vyriausieji gimnazistai – dramaturgai ir artistai, išsakę scenoje savo skaudulius, susirūpinimą, džiaugsmus ir svajones. Šiemet jie visi buvo nuostabūs.

Festivalį kaip visada organizuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamentas  ir  Vilniaus miesto teatro mokytojų metodinis būrelis.

Jau ne pirmus metus festivalį globoja Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija.

Atsakingai noriu perduoti visų  festivalyje dalyvavusių Vilniaus miesto  teatro mokytojų padėką  gimnazijos administracijai, o ypač gimnazijos direktorei D. Puchovičienei už festivalio globą, dėmesį, sudarytas sąlygas jauniems kūrėjams kuo sėkmingiau parodyti savo dvejų metų kūrybinius darbus.

Dėkoju gimnazijos mokytojams, kurie kartu su mokiniais lankėsi spektakliuose, palaikė jaunuosius kūrėjus. Ačiū visiems.

Su nekantrumu laukiame kito festivalio.

Visų dalyvių vardu – VVDG teatro mokytoja ekspertė J.Matekonytė-Antanėlienė