DNR tyrimas

Spalio mėnesį visi biochemijos profilio mokiniai kartu su mokytoja Danguole Skladaitiene buvo  nuvykę į Vilniaus Edukologijos Universitetą , kuriame atliko laboratorinį tyrimą – DNR išskyrimą iš vaisių ir daržovių.

Kai tik atvykome į universitetą, mus pasitiko dėstytoja Živilė ir palydėjo mus iki rūbinės. Po kelių minučių, kai buvome pasiruošę, mus vedė toliau. Šį kartą ėjome ilgu, tamsiu koridoriumi ,bet staiga patekome į šviesią ir šiltą patalpą, kurioje buvo daug keistų, nežinomų  prietaisų. Tai buvo laboratorija.  Išklausę dėstytojos, kaip saugiai elgtis šioje patalpoje,  kibome į darbą.

Pirmiausia išsiaiškinome, kas yra DNR. DNR –  nukleorūgštis, esanti kiekvienos lątelės branduolyje. Joje yra užkoduota visa mūsų genetinė informacija. Iš DNR tyrimų mes galime sužinoti ligos priežastis, giminystės ryšius ar net išaiškinti  tam tikrus nusikaltimus. Kad ir kaip sudėtingai skambėtų, pats išskyrimas buvo labai paprastas. Mums prireikė paprasčiausių įrankių –  peilio, stiklainio, kolbos, kavos filtro ir t.t.  Atsineštą vaisių, daržovę kruopščiai nuplovėme ir peiliu smulkiai supjaustėme. Atskirame inde paruošėme mišinį ir viską gerai suplakėme. Toliau mišinį supylėme į atskirą indą , kuriame buvo kavos filtras. Į gautą filtratą įpylėme spirito. Po 10 minučių išsiskyrė DNR. Su sąvaržėle mes ištraukėme išsiskyrusią DNR ir įdėjome į mažus mėgintuvėlius, pripildytus spirito. Juos galėjome parsinešti namo. Padėkoję dėstytojai Živilei mes išsiskirstėme. Važiuodami namo,  vis dar kalbėjome apie visą procesą.  Buvo be galo įdomi patirtis. Viską galėjome pamatyti ir daug ką sužinoti. Tikiuosi, dar turėsime galimybę čia sugrįžti.

 

Augustė Padvelskytė, Ic

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *