AIDS protmūšis

Gruodžio 19 dieną, per antrą pamoką, 1c klasės mokiniai turėjo ypatingą biologijos pamoką. Per ją, biologijos mokytoja Danguolė Skladaitienė mokiniams vedė viktoriną apie ŽIV ir AIDS. Mokiniai buvo suskirstyti į 5 grupes po 6 žmones. Gimnazistai turėjo progą susipažinti su infekcijos kilme,  ŽIV plitimu po pasaulį,  ŽIV infekcijos šaltiniais, būdais, kuriais įmanoma ir neįmanoma užsikrėsti ŽIV. Ar sveikai atrodantis žmogus gali būti užsikrėtęs ŽIV? Kiek pasaulyje yra užsikrėtusių ŽIV  bei daugeliu kitų klausimų. Mokiniams labai patiko, nes prieš kiekvieną klausimą buvo trumpas įvadas, todėl vaikams buvo lengviau atsakyti ir suprasti užduotį. Buvo ir loginių, ir paprastų klausimų, tai kiek viena grupė galėjo surinkti taškų. Dar gimnazistams patiko, nes galėjo dirbti grupėse, todėl darbas buvo lengvesnis ir greičiau atliekamas. Taigi mokiniai galėjo ne tik plėsti savo žinias, bet kartu ir tobulinti bendravimo, klausymo, darbo grupėse įgūdžius. Be to gimnazistų grupė susirinkusi daugiausia taškų buvo apdovanota dešimtukais.

Po pamokos pirmokai dalinosi savo įspūdžiais, pasakojo kokius atsakymus parašė, kas buvo įdomiausia. Ši pamoka padės ir moksluose, ir gyvenime.

Ūla Narmontaitė 1c  klasė